Co na porost włosów wybrać? Porównanie produktów

Co na porost włosów

Wielu z nas, zarówno kobiety jak i mężczyźni zadają sobie pytanie, co na porost włosów powinni wybrać?


Menu:

Co przyspiesza porost włosów?

Półki sklepowe są pełne najrozmaitszych produktów dlatego też, każdy powinien znaleźć tam łatwo coś dla siebie. Żeby jednak znaleźć swój ulubiony preparat należy się zapoznać z tym co jest dostępne na rynku i czym właściwie one wszystkie są i wybrać to co jest dobre na porost włosów.

Ampułki na porost włosów

Kapsułki te można znaleźć w aptece. Mają zazwyczaj naturalny skład dlatego też mogą być stosowane przez prawie wszystkich. Dla innych zwolenników specyfików naturalnych polecana jest pokrzywa na porost włosów, można ją kupić lub zebrać i przygotować samemu. Inny pomysłem będą tu kapsułki na porost włosów – zawierają one stężone substancje stymulujące wyrastanie nowych włosów przez co efekt ich zastosowania będzie widoczny bardzo szybko.

Olejek na porost włosów

Olejek na porost włosów może mieć skład zarówno naturalny jak i pół-naturalny tj. wspomagający się związkami chemicznymi zawsze jednak obojętnymi dla skóry i służącymi jako baza do przenoszenia związków aktywnych z naturalnej części składników. Jednym z najchętniej stosowanych olejków jest olej kokosowy na porost włosów. Charakteryzuje się on bardzo przyjemnym zapachem, ma on właściwości odżywcze oraz stymuluje wzrost nowych włosów.

Maseczki na porost włosów

Olejki, zioła, kapsułki i ampułki wciąż jednak należą do tej nie zeksplorowanej części, gdy chodzi o produkty na porost włosów. Wciąż jednym z najchętniej wybieranych przez klientów jest maseczka na porost włosów. Nazwa “maseczka” istnieje nie bez powodu, nakłada się ją i odczekuje, zupełnie jak w przypadku znanej wszystkim maseczki na twarz. maseczka charakteryzuje się stosunkowo szybkim efektem. W przypadku problemów ze znaleziem jej na sklepowej półce warto poszukać jej po nazwie “maseczka na włosy wypadające” – pod takim mianem można znaleźć ten sam lub bardzo podobny produkt. Specyfikiem, który działa dość podobnie jak znana już maseczka na wypadające włosy jest maść na porost włosów. Jej sposób użycia może się trochę różnić w zależności od jej składu i częstotliwości z jaką będziemy jej używać.

Odżywka na porost włosów

Jednym z produktów, który będzie w stosowaniu najszybszy i najłatwiejszy będzie odżywka na porost włosów. Wystarczy o niej po prostu pamiętać podczas mycia włosów. Odżywka na wypadające włosy może również być składnikiem niektórych lepszych szamponów.

Serum na porost włosów

Na dodatek można wymienić można dwa, niestety dość niedocenione, środki. Płyn na porost włosów oraz serum na porost włosów są środkami bardziej medycznymi niż naturalnymi. Mogą je stosować osoby u których problem z wypadaniem włosów jest dość nasilony lecz nie tylko.

A może wszystko na raz?

Wymieniona tutaj maska na wypadające włosy, maść i odżywka nie powinny być stosowane naraz, gdyż wszystkie opierają się na podobnej zasadzie działania. Jaka jest jednak najlepsza wcierka na porost włosów? Odpowiedź może się różnić w zależności od składu, ceny oraz naszych własnych predyspozycji. Najlepiej przekonać się idąc samemu do sklepu, a następnie zasięgnąć porady u dermatologa. Wtedy będzie można się dowiedzieć co najlepsze na porost włosów. Jak już wspomniano wcześniej nadmiernie łączyć ze sobą. Może to spowodować podrażnienie lub łupież. Jednakże jako uzupełnienie każdej terapii można stosować kapsułki VitalHair o składzie wspomagającym porost włosów i zapobiegającym ich nadmiernym wypadaniu.

Źródła:
  1. Humanities dimension of rehabilitation. Humanistyczny wymiar rehabilitacji, Walery Zukow, ISBN: 8361047301, 9788361047308
  2. Hair Growth and Disorders, Ulrike Blume-PeytaviDavid A. WhitingRalph M. Trüeb, Springer Science & Business Media, 2008, ISBN: 3540469117, 9783540469117
Możesz odpowiedzieć w komentarzu, lub trackback ze swojej własnej strony.

5 komentarzy to “Co na porost włosów wybrać? Porównanie produktów”

  1. Neymar pisze:

    Mi żadne odżywki nic nie pomagają 🙁

  2. Dejwo pisze:

    Dobrze, że trafiłem na ten tekst bo dotychczas stosowałem maseczke i odżywkę na raz :/

Zostaw odpowiedź

Powered by WordPress