Jakie witaminy na włosy wybrać, aby uzyskać efekt?

witaminy na włosy

Problem wypadających włosów dotyka wiele osób w różnym wieku. Na pierwszy rzut oka ciężko jest znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, gdyż nawet stres może doprowadzić do łysienia.


Menu:

Wybór witamin na włosy a przyczyny ich utraty

Czynników odpowiedzialnych za wypadanie włosów jest naprawdę dużo, jednak najczęściej jest to konsekwencja naszych działań. Bardzo częstymi błędami jest także nieodpowiednia pielęgnacja włosów w kontekście doboru niewłaściwych szamponów i kosmetyków. Pamiętajmy, że codzienne używanie prostownicy nie tylko negatywnie wpływa na stan mieszków włosowych, ale również niszczy włos na całej jego długości, co również może wpływać na kruszenie się końcówek i ogólne osłabienie włosów.

Najczęstszymi przyczynami utraty włosów są:

 • zmiany hormonalne
 • dieta uboga w żelazo, witaminy z grupy B, białko
 • palenie papierosów
 • chemioterapia
 • antybiotykoterapia
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy
 • złe nawyki żywieniowe
 • choroby skóry głowy tj. grzybica, łupież, itd.
 • zbyt częste stosowanie środków kosmetycznych, tj. lakier do włosów, farba, itp.
 • niewłaściwe uczesanie (np. ciasno związane włosy, tapirowanie)
 • zbyt częste poddawanie włosów na działanie wysokiej temperatury (prostownica, lokówka, itp.)
 • stres
 • niedobór witamin

Walka z przerzedzonymi włosami nie jest łatwa, ale rozsądna i systematyczna pielęgnacja może pomóc nam w uzyskaniu pięknych, długich i lśniących włosów. Musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji, która dodatkowo będzie bardzo delikatna, ponieważ nasze włosy i skóra głowy nie lubi mocnego szorowania podczas mycia lub zbyt agresywnego czesania. Dodatkowo, warto zastanowić się nad dietą. W tym celu musimy przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i ustalić, czy zapewniamy swojemu organizmowi wystarczającą ilość warzyw i owoców każdego dnia. Dodatkowo, warto zdecydować się na suplementy na wypadanie włosów np. w formie tabletek lub kapsułek, ponieważ wzbogacą one naszą dietę i przyśpieszą proces regeneracji. Jeśli już wiemy, co jest dobre dla naszych włosów, aby mogły one zdrowo rosnąć, warto się zastanowić nad tym, jakie witaminy na włosy są polecane przez specjalistów w dziedzinie trychologii.

Suplementy na porost włosów mogą nie wystarczyć!

Najczęściej, gdy chcemy szybko poprawić stan włosów, sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki do stosowania zewnętrznego. Jednak zanim kupimy pół hurtowni, musimy się zastanowić nad tym, jakie kosmetyki będą nam rzeczywiście potrzebne. Trzymając się zasady, że “mniej znaczy więcej”, powinniśmy znaleźć specjalistyczne preparaty na wypadanie włosów, które będą zawierały odpowiednie do tego celu składniki. Odżywka wygładzająca może i kusi swoim zapachem, ale nie zapominajmy, że naszym celem jest przede wszystkim zahamowanie wypadania włosów. Dlatego chwilowo zrezygnujmy z zakupu środków upiększających i skupmy się na tym, aby znaleźć dobre suplementy na porost włosów. Te pomogą nam przywrócić bilans witaminowy, który jest fundamentem skutecznej walki.

Jakie witaminy na wypadanie włosów są potrzebne?

Skoro już wiemy, że zewnętrzne środki kosmetyczne nie są wystarczające, aby móc się cieszyć zdrowymi włosami, należy zastanowić się nad dostarczaniem do organizmu odpowiednich związków mineralnych i witamin. Na rynku są dostępne odpowiednie suplementy na wypadanie włosów. Zawierają odpowiednie ilości potrzebnych składników, które mają działanie wspomagające i regenerujące, dlatego są polecane na wypadające włosy. Witaminy oraz minerały są nam potrzebne każdego dnia. Zarówno po to, aby mieć piękne włosy, jak również w celu podwyższenia odporności całego organizmu. Pamiętajmy, że wybór odpowiednich witamin ma ogromne znaczenie w całym procesie poprawiania jakości i wyglądu włosów. Dlatego tak ważne jest, aby czytać skład produktu na wypadanie włosów. Witaminy z grupy B są szczególnie polecane, gdyż to właśnie one mają decydujące znaczenie w procesie zahamowania wypadania włosów.

Ogrom produktów dostępnych na rynku może dla wielu być przytłaczający, dlatego nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie witaminy na wypadanie włosów są rzeczywiście potrzebne, aby stosunkowo szybko zauważyć znaczną poprawę. W takim momencie, najgorszym, co możemy zrobić jest gwałtowny zakup środka poleconego przez farmaceutę. Pamiętajmy, że mając dostęp do Internetu oraz wielu specjalistycznych artykułów naukowych, bez problemu możemy zaczerpnąć fachowej wiedzy i kupić takie witaminy na wzmocnienie włosów, jakie są nam najbardziej potrzebne.

Jakie witaminy na włosy będą uniwersalne?

Nie każde witaminy na włosy będą dla nas dobre, dlatego tak wielu specjalistów przestrzega przed nieprzemyślanym zakupem produktów z reklam. Istnieją jednak produkty, które są polecane jako dodatkowa suplementacja, która wspomaga wchłanianie się dobroczynnych substancji, które są zawarte w naszym produkcie na wypadanie włosów. Suplementy są bardzo ważne, ale zawsze należy je uzupełniać preparatami zwiększającymi przyswajalność. Dzięki temu mamy pewność, że przyjmowane witaminy trafiają do naszego organizmu w większych dawkach, co oczywiście zwiększa ich skuteczność. Do tego typu wzmacniaczy są zaliczane na przykład kapsułki VitalHair. Te obecnie zostały uznane – wg niezależnego instytutu – za najsilniej wspomagający suplementację środek.

Witaminy na porost włosów – efekty a systematyczność

Pamiętajmy, że walka o mocne i zdrowe włosy może być przyjemna jeśli tylko zdamy sobie sprawę z tego, jakie witaminy na wypadanie włosów należy przyjmować, aby móc relatywnie szybko zobaczyć różnicę i poprawić ich strukturę. Dodatkowo należy wiedzieć, że witaminy na porost włosów są skuteczne tylko wtedy, kiedy regularnie je przyjmujemy. W tym przypadku systematyczność jest niezwykle wskazana. Żadne witaminy przeciw wypadaniu włosów nie zadziałają, jeśli nie będziemy ich dostarczać w sposób rytmiczny.

Podsumowanie

Kłopoty z wypadającymi włosami dotyczą wielu z nas. Jednak dzięki możliwościom efektywnej suplementacji, stosunkowo szybko możemy sobie poradzić z tym problemem. Zanim zaczniemy leczenie, musimy odpowiedzieć sobie na pytania: kiedy zauważyliśmy wypadanie włosów, jakie witaminy są nam potrzebne oraz należy również przeanalizować swoją dietę. Jeśli uda nam się znaleźć odpowiedzi na te pytania. A do tego dobrać dobre witaminy na porost włosów, mamy duże szanse na to, aby w ciągu jednego sezonu całkowicie wyeliminować swój problem.

Źródła:
 1. Olejki eteryczne Dla twojego zdrowia i urody: Część 1, Lyudmila Ananieva, Tektime, 2018, ISBN: 8873044743, 9788873044741
 2. 77 Hair Loss Preventing Meal and Juice Recipes: Using Hair Growing Vitamins and Minerals to Give Your Body the Tools It Needs, Joe Correa, Live Stronger Faster, 2017, ISBN: 1635316804, 9781635316803
Możesz odpowiedzieć w komentarzu, lub trackback ze swojej własnej strony.

5 komentarzy to “Jakie witaminy na włosy wybrać, aby uzyskać efekt?”

 1. Heniek pisze:

  Bardzo dobry artykuł, merytoryczny i dużo ciekawych informacji

 2. Wiktr pisze:

  To polecicie jakieś konkretne witaminy?

Zostaw odpowiedź

Powered by WordPress