Łysienie plackowate i androgenowe – leczenie

Łysienie plackowate

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co na łysienie może okazać się najskuteczniejsze. Chociaż leczenie łysienia androgenowego nie zawsze jest efektywne. Trzeba jednak wiedzieć, że na łysienie plackowate leczenie jest czasochłonne oraz wymaga zarówno od pacjenta, jak i lekarza sporo cierpliwości. Szczególnie wtedy, kiedy nie wiemy, jakie hormony zbadać przy wypadaniu włosów. Powinniśmy w związku z tym wiedzieć, jakie badania na wypadanie włosów należy wykonać. Wczesne rozpoczęcie leczenia sprawi, że będziemy wiedzieć, jak zatrzymać łysienie lub nawet jak powstrzymać łysienie w przyszłości.


Menu:

Jak donosi Poradnik Zdrowia, utrata włosów dotyczy niemal co trzeciego mężczyzny w przedziale wiekowym od 25 do 45 roku życia. Nie oznacza to jednak, żeby nie przeciwdziałać temu stanu rzeczy i nie walczyć o swoje włosy. Dzisiejszy poziom medycyny pozwala na naprawdę wiele i w większości przypadków można choć w pewnym stopniu pokonać problem łysienia. Jak tego dokonać? Sposoby opiszemy w poszczególnych sekcjach, odnosząc się jednocześnie do konkretnych typów łysienia.

Leczenie łysienia plackowatego

Nie jest łatwo odpowiedzieć, jak zapobiec łysieniu tego rodzaju. Trzeba wiedzieć, że łysienie plackowate jest to schorzenie skórne o nieustalonej dotąd genezie. Na łysienie plackowate leczenie wymaga stosowania medykamentów. Na leczenie łysienia plackowatego można wykorzystać najnowsze osiągnięcia technologiczne, takie jak laser. Promienie laserowe o małej intensywności kieruje się na punkty zawładnięte łysieniem plackowatym w czasie niedługiego oraz niebolesnego zabiegu. Kuracja laserowa nie ma żadnych efektów pobocznych.

Preparaty na łysienie androgenowe – leczenie środkami

W tej chwili najpopularniejszy sposób na łysienie androgenowe to stosowanie środków farmakologicznych. W leczeniu łysienia androgenowego użycie mają w tej chwili leki, których funkcjonowanie udowadniano klinicznie. Trzeba wiedzieć, że preparaty na łysienie są dostępne w formie tabletek na receptę. Efektów spodziewać się można po nawet roku kuracji. Niestety, po zaprzestaniu przyjmowania leku rezultaty leczenia ulegają cofnięciu. Głównym działaniem leków jest spowolnienie następnej utraty włosów. Zazwyczaj taki lek nie powoduje odrostu w już wyłysiałych partiach skóry głowy. Na rynku osiągalne są również szampony.

Androgenowe a łysienie plackowate – leczenie się różni!

Na łysienie androgenowe leczenie naturalne za pomocą ziół również bywa często stosowane. Na skutek braku powodzenia terapii farmakologicznej całe mnóstwo osób decyduje się też na operację chirurgiczną. Są to sposoby na łysienie bardzo mozolne. Istotą metody jest transplantacja włosów. Najczęściej są to nieduże kępki podjęte z okolicy niełysiejącej razem z przyległą skórą. Takimi przeszczepami pokrywa się wyłysiałe okolice. Włosy przyjęte na transplantację pochodzą z okolic odpornych na hormony, przez co nie grozi im wypadnięcie po przeszczepieniu na okolice czułe.

Naturalny sposób na łysienie każdego rodzaju

Ażeby zdynamizować porost włosów można udać się do osoby zajmującej się medycyną naturalną. Kuracja masażem polega na stymulowaniu centralnej warstwy skóry. Kurowanie te można umocnić, używając zastrzyków. Terapię wypadania włosów typu plackowatego można wesprzeć, używając soku z cebuli. Aromaterapia też może okazać się pomocna w leczeniu łysienia plackowatego. Najlepiej używać mieszankę olejków eterycznych: rozmarynowego, lawendowego oraz tymiankowego. Trzeba wiedzieć, że na pytanie o łysienie plackowate jak leczyć, aby było to skutecznie, nie jest łatwo udzielić odpowiedzi.

Źródła:
  1. Alergie, Danuta Myłek, Virtualo, 2010, ISBN: 8377474824, 9788377474822
  2. Alopecia Areata: Understanding and Coping with Hair Loss, Wendy ThompsonJerry Shapiro, Johns Hopkins University Press, 2000, ISBN: 0801864720, 9780801864728
Możesz odpowiedzieć w komentarzu, lub trackback ze swojej własnej strony.

5 komentarzy to “Łysienie plackowate i androgenowe – leczenie”

  1. artem pisze:

    Moje problemy z łysieniem zaczęły się już w szkole średniej, na studiach miałem już mocne zakola a potem było jeszcze gorzej. Próbowałem samemu coś z tym robić, kupowałem specjalne szampony itp. Gdybym mógł się cofnąć w czasie to poszedłbym do dermatologa już w tej szkole średniej, może dziś sytuacja wyglądałaby inaczej.

  2. Bronek pisze:

    Ja stosuje od kilku tygodni VitalHair i efekty są bardzo zadowalające, mogę z czystym sumieniem polecić ten środek

Zostaw odpowiedź

Powered by WordPress